SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Fristad / Sparsör / Borgstena
Fotboll FSB P06

Välkomen till Fristad GoiF Team 06

Matcher 2021
2021-05-09 17:36

Nedan spelschema för 2021

 

Maj    
2021-05-20 19:00 Division 5 Pojk Vårmatcher Fristad/Sparsör/Borgstena - Kinna IF
2021-05-27 19:30 Division 5 Pojk Vårmatcher IF Elfsborg Svart - Fristad/Sparsör/Borgstena
Juni
2021-06-01 19:00 Division 5 Pojk Vårmatcher Fristad/Sparsör/Borgstena - Borås AIK
2021-06-12 14:00 Division 5 Pojk Vårmatcher Fristad/Sparsör/Borgstena - BK Spark
2021-06-15 19:00 Division 5 Borås Pojk Fristad/Sparsör/Borgstena - Hemsjö IF
2021-06-21 19:30 Division 5 Borås Pojk Byttorps IF - Fristad/Sparsör/Borgstena
2021-06-27 19:00 Division 5 Borås Pojk Fristad/Sparsör/Borgstena - Hestrafors/Bollebygd
Juli
2021-07-02 18:30 Division 5 Borås Pojk Kinna IF - Fristad/Sparsör/Borgstena
Augusti
2021-08-08 16:00 Division 5 Borås Pojk Fristad/Sparsör/Borgstena - IF Elfsborg Svart
2021-08-15 18:00 Division 5 Borås Pojk Borås AIK - Fristad/Sparsör/Borgstena
2021-08-16 18:30 Division 5 Borås Pojk BK Spark - Fristad/Sparsör/Borgstena
2021-08-22 18:00 Division 5 Borås Pojk Hemsjö IF - Fristad/Sparsör/Borgstena
2021-08-27 18:30 Division 5 Borås Pojk Fristad/Sparsör/Borgstena - Byttorps IF
September
2021-09-05 14:00 Division 5 Borås Pojk Hestrafors/Bollebygd - Fristad/Sparsör/Borgstena
2021-09-12 14:00 Division 5 Borås Pojk Fristad/Sparsör/Borgstena - Kinna IF
2021-09-17 19:00 Division 5 Borås Pojk IF Elfsborg Svart - Fristad/Sparsör/Borgstena
2021-09-25 15:00 Division 5 Borås Pojk Fristad/Sparsör/Borgstena - Borås AIK
Oktober
2021-10-01 18:30 Division 5 Borås Pojk Fristad/Sparsör/Borgstena - BK Spark
Ändring i spelschema
2020-10-23 09:10
Hej,

en mindre ändring i spelschemat nedan. Matchen mot Bergdalen flyttas till förmiddagen 7/11 kl. 10.30, och matchen mot Halvorstorp flyttad till 15/11 kl. 15.30.

Ledarna
Spelschema för Futsal 20/21
2020-10-15 22:51
Nedan preliminärt spelschema och gruppindelning för Futsalspel 

Grupp 1 Grupp 2 Grupp 3 Grupp 4
Albin Gabriel  William S Mille 
Hannes Otto Olle Malte
Lucas F Håkan Ludde William W
Lucas H Filip P Anton Melker
Elliot Valon Josef Liam
Bavheet William A Emil Samuel
Filip S Edvin Ahmed Elias
Joel


Match Hemmalag Bortalag Tid Grupp
200847002 Borås AIK Fristad/Sparsör/Borgstena Grön 2020-10-31 11:00 1,2
200848001 Skoftebyns IF Fristad/Sparsör/Borgstena Vit 2020-10-31 15:30 3,4
200848006 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit Halvorstorps IS 2020-11-15 15:30 1,3
200847005 Fristad/Sparsör/Borgstena Grön Bergdalens IK 2020-11-07 10:30 2,4
200848009 Falköping FC Fristad/Sparsör/Borgstena Vit 2020-11-29 18:00 1,4
200847011 Rävlanda AIS Fristad/Sparsör/Borgstena Grön 2020-12-13 00:00 2,3
200847015 Fristad/Sparsör/Borgstena Grön Sjömarken/Sandared 2020-12-20 12:30 3,4
200848014 IFK Skövde FK Fristad/Sparsör/Borgstena Vit 2020-12-20 17:00 1,2
200848018 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit Skoftebyns IF 2021-01-03 13:00 1,3
200847017 Fristad/Sparsör/Borgstena Grön Borås AIK 2021-01-03 15:00 2,4
200847019 Bergdalens IK Fristad/Sparsör/Borgstena Grön 2021-01-10 16:30 1,4
200848024 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit Falköping FC 2021-01-24 18:30 1,2
200848021 Halvorstorps IS Fristad/Sparsör/Borgstena Vit 2021-01-24 18:35 3,4
200847027 Fristad/Sparsör/Borgstena Grön Rävlanda AIS 2021-02-20 12:30 1,3
200848030 Fristad/Sparsör/Borgstena Vit IFK Skövde FK 2021-02-20 14:30 2,4
200847029 Sjömarken/Sandared Fristad/Sparsör/Borgstena Grön 2021-02-28 17:30 2,3
Spelschema efter vårserierna
2020-06-07 20:27
Preliminärt spelschema för matcher efter det att vårserierna avslutats
Tid Serie Lag Grupper
Juni  
Sö 2020-06-21 16:00 Pojkar, Div 6 Södra Fristad/Sparsör/Borgstena - Dalsjöfors GoIF 2,3
On 2020-06-24 19:00 Pojkar, Div 6 Borås Sparsör/Fristad/Borgstena - Rävlanda AIS 1,2
Augusti  
Sö 2020-08-09 18:00 Pojkar, Div 6 Borås Länghems IF - Sparsör/Fristad/Borgstena 3,4
Fr 2020-08-14 18:20 Pojkar, Div 6 Södra Ulricehamns IFK - Fristad/Sparsör/Borgstena 1,3
Fr 2020-08-14 18:30 Pojkar, Div 6 Borås Sparsör/Fristad/Borgstena - IFK Örby 2,4
Fr 2020-08-21 18:00 Pojkar, Div 6 Södra Fristad/Sparsör/Borgstena - Byttorps IF 1,4
Lö 2020-08-22 13:00 Pojkar, Div 6 Borås Gerdskens BK - Sparsör/Fristad/Borgstena 2,3
Sö 2020-08-30 16:00 Pojkar, Div 6 Södra IF Elfsborg - Fristad/Sparsör/Borgstena 1,2
Sö 2020-08-30 18:00 Pojkar, Div 6 Borås Sparsör/Fristad/Borgstena - Borås AIK 3,4
September  
To 2020-09-03 18:00 Pojkar, Div 6 Södra Fristad/Sparsör/Borgstena - Brämhults IK 1,3
Lö 2020-09-05 12:00 Pojkar, Div 6 Borås Dalsjöfors GoIF - Sparsör/Fristad/Borgstena 2,4
Lö 2020-09-12 13:00 Pojkar, Div 6 Södra Bergdalens IK - Fristad/Sparsör/Borgstena 1,4
Sö 2020-09-13 13:00 Pojkar, Div 6 Borås Sparsör/Fristad/Borgstena - Vegby/Tvärred/Gällstad 2,3
Sö 2020-09-20 13:00 Pojkar, Div 6 Södra Fristad/Sparsör/Borgstena - Sjömarken/Sandared 1,2
Sö 2020-09-27 11:00 Pojkar, Div 6 Borås Sparsör/Fristad/Borgstena - Somali FF 3,4
Uppdaterat spelschema
2020-05-19 13:53
Då matchen mot Vegby/Tvärred/Gällstad flyttats har spelschema uppdaterats enligt nedan,

Kommande matcher
Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Nyheter från sektionen
Fotboll - Start, 10/05 11:56 
Fotboll - Start, 17/04 10:01 
Fotboll - Start, 29/10 19:38 
Fotboll - Start, 21/09 10:39 
Nyheter från föreningen
 
Huvudpartners
Guldpartners
Silverpartners
Facebook
Instagram
Hitta till oss